Stacja załadunkowa BIG-BAG

Workownice typu BIG-BAG, rozwiązują problem ręcznego pakowania tego typu worków, co było nie tylko zadaniem wymagającym fizycznie, ale również trudnym. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ciężar oraz gabaryty worka big-bag sprawiają, że ręczny załadunek jest niedokładny, ponieważ złe ułożenie worka powoduje, że mieści się do niego zdecydowanie mniej materiału, a ręczne ważenie znacznie wydłuża proces.

Nasza stacja załadunkowa typu BIG BAG to urządzenie, którego celem jest pakowanie materiałów sypkich, granulowanych, czy pylistych w worki typu BIG BAG. Pakowaczki tego typu automatyzują załadunek BIG-BAG, czego efektem jest odciążenie pracowników, zwiększenie wydajności pakowania, oraz poprawa jakości (ważenie staje się dużo dokładniejsze i powtarzalne).

Workownica BIG BAG posiada automatyczny system ważenia materiału z możliwością zmiany wielkości porcji.

Ważenie odbywa się za pomocą specjalnego dozownika, a waga netto jest umiejscowiona nad stanowiskiem zapięcia worka. Dzięki temu cykl ważenia materiału odbywa się w górze (waga wisząca), a proces jest szybszy i bardziej powtarzalny niż w przypadku ważenia platformowego.

Dodatkowo w standardowym wyposażeniu znajdują się haki automatyczne do podwieszania worków BIG BAG, oraz system doszczelniający (chwytaki pneumatyczne do szczelnego upięcia leja zasypowego worka). Pozwala to na szybszą, płynniejszą wymianę worków, oraz zabezpiecza przed niepożądanym odpięciem leja czy nieszczelnością. Wagopakowaczkę można doposażyć w system nadmuchu opakowań, oraz przenośniki odbierające (rolkowe/taśmowe), które po procesie ważenia przetransportują worek w dane miejsce.

stacja załadunkowa big bag

Najwyższa jakość maszyny BIG BAG

Cały zestaw jest prosty w obsłudze i wykonany solidnie, z dbałością o każdy szczegół, co przekłada się na bezproblemową pracę maszyny w każdych warunkach. Nasze workownice posiadają wszystkie wymagane deklaracje zgodności WE i oznaczenie CE.

Każda z naszych maszyn posiada gwarancję, z bardzo krótkim czasem oczekiwania na wsparcie serwisowe. Nasze duże doświadczenie i Know-how, pozwala dostarczać do naszych klientów maszyny o wysokiej jakości i niezawodności.

Do każdej realizacji pakowaczek podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy nasze workownice do potrzeb i wymagań klienta.