Przesiewacz bębnowy

przesiewacz bębnowy

Przesiewacz bębnowy to wykonana ze stali konstrukcja wolnostojąca, dostępna w dwóch średnicach bębna: 90 lub 160 cm i długości do 2 do 4 metrów. Bęben wykonany z wytrzymałych profili oraz mocnej stalowej siatki o różnej grubości oczek. Wprawiony w ruch bęben przesiewa surowiec na dwie grubości frakcji.

To co przechodzi przez oczka pozostaje zebrane jako wartościowy surowiec, a odpad usuwany jest z bębna automatycznie. Bęben przesiewacza napędzany jest elektrycznie, dodatkowo istnieje również możliwość instalacji kosza zasypowego oraz kół transportowych.

Dla zapewnienia ciągłej pracy, przesiewacz bębnowy może zostać wyposażony w specjalną szczotkę czyszczącą bęben, jak również silnik o mocy i przekładni dostosowanej do rodzaju przesiewanego surowca i obciążeń, którym będzie poddawany. W połączeniu z możliwością produkcji na indywidualny wymiar, czyni to z niego idealny wybór do gospodarstw rolnych i zakładów produkcyjnych. Trzykrotne malowanie farbą alkidową odpowiada za najlepszą ochronę przed korozją.