Przesiewacz wibracyjny

przesiewacz bębnowy

Przesiewacze wibracyjne zostały stworzone do oddzielania materiałów sypkich o różnych frakcjach. Służą do tego specjalne stalowe sita o oczkach różnej wielkości. Aby zapewnić ciągłość pracy, przesiewacze wibracyjne wyposażone są w duży lej wsypowy, ułatwiający zaopatrzenia maszyny w nowy surowiec do przesiania, bez jego rozsypywania.

Sita umieszczone pod kątem pozwalają materiałowi swobodnie się zsypywać w dół, w czym pomagają elektrowibratory. Wprawiając w ruch sita, jednocześnie poruszają surowcem do przesiania.

Elektrycznie napędzane wibratory charakteryzują się cichą pracą, a całe urządzenie może pracować bez przerwy, pozostając ekologicznym i przyjaznym dla środowiska. Wykonany z grubych i wytrzymałych profili stalowych przesiewacz wibracyjny, został w całości pomalowany farbą alkidową.

Zapewnia mu to największą wytrzymałość na korozję, a także estetyczny wygląd i ułatwia utrzymanie w czystości. Przesiewacz wibracyjny może być wykorzystywany do przesiewania pelletu, ziarna, zboża i innych materiałów sypkich. Wymienne sita o różnej wielkości oczek zapewniają przesiewaczowi mnogość zastosowań.