Jak zbudowane są przesiewacze wibracyjne?

Jak zbudowane są przesiewacze wibracyjne?

Przesiewacze wibracyjne to urządzenia służące do rozdrabniania dużych materiałów, oraz przesiewania materiału sypkiego, wykonywanego na podstawie różnicy cząstek. Swoje zastosowanie znajdują we wszelkiego rodzaju pracach ziemnych, budowlanych czy też polowych ułatwiając segregację kamieni, żwiru, owoców i warzyw od ziemi, a także przesiewania węgla, ekogroszku, szkła, pelletu i innych materiałów.

Budowa przesiewaczy wibracyjnych nie jest skomplikowana

Korpus przesiewacza jest zamontowany na solidnej stalowej ramie. Sercem urządzenia jest tutaj silnik (elektrowibrator), który wprawia w wibracje sita o różnej wielkości oczek. Te z kolei, umieszczone są na prostokątnych profilach wzdłuż jednej linii. Napędzane przez silnik sita sprawiają, że większe objętościowo materiały są przesuwane w kierunku wsypów, natomiast niewielkie objętościowo materiały takie jak ziemia spadają przez sito na dół. Wszystkie materiały, które trafiają do wsypów w efekcie końcowym są przesuwane do dalszych urządzeń umieszczonych w procesie produkcyjnym. Każde urządzenie jest przystosowane do pracy z podajnikiem taśmowym podającym materiał źródłowy i odbierającym materiał przesiany.

Sterowanie urządzenia następuje z pulpitu umieszczonego na szafie sterowniczej, zamontowanej na stojaku, który jest niezależnym elementem konstrukcji. Dzięki temu, drgania powodowane przez silnik przesiewacza wibracyjnego nie stanowią zagrożenia dla pulpitu sterującego, składającego się z wielu elementów elektronicznych.

W ofercie posiadamy:

  • przesiewacz elektrowibracyjny z kruszarką walcową o wydajności godzinowej od 10 do 15 t/h do przesiewania materiałów sypkich na 2 do 4 frakcji,
  • przesiewacz elektrowibracyjny z koszem zasypowym o wydajności godzinowej od 15 do 20 t/h do przesiewania materiałów sypkich od 2 do 4 frakcji,
  • przesiewacz elektrowibracyjny bez kosza o wydajności godzinowej około 30 t/h do przesiewania materiałów sypkich na 2 do 4 frakcji,
  • przesiewacz elektrowibracyjny rusztowy o wydajności godzinowej około 10t/h do przesiewania materiałów sypkich na 2 frakcje.

Wszystkie przesiewacza mają podobną konstrukcję i budowę z tym, że przesiewacz wyposażony w kruszarkę walcową jest wyposażony w różne walce kruszące materiał: walce gładkie o małej granulacji lub walce z zębami lub strukturą dla materiałów o większej granulacji. Przesiewacz elektrowibracyjny ma zastosowanie do takich materiałów jak węgiel, szkło, żużel, ziarna zbóż, pellet czy trociny.

Każdy model przesiewacza wibracyjnego może zostać dodatkowo wyposażony w wentylator nadmuchowy. Jego zadaniem jest osuszanie przesiewanego materiału. Wentylator nadmuchowy zawsze jest montowany w końcowej części skrzyni. Ponadto w wyposażeniu przesiewacz wibracyjny może posiadać kosz zasypowy (na życzenie klienta o dowolnej wielkości). Również od decyzji klienta uzależniona jest wielkość sit, którą dostosowywujemy do indywidualnych potrzeb i materiału jaki będzie sortowany na urządzeniu.